Pesë veturat me shtatë ulëse, me vlerësimet më të mira nga ekspertët (Foto)

Deri vonë kanë qenë të rralla, por me kërkesat për hapësira më të mëdha dhe për komoditet, është rritur numri i veturave me shtatë ulëse.

Këta automobilë të destinuar kryesisht për familjarë, kanë nivele të ndryshme të luksit dhe fuqi lëvizëse që varet se sa është në gjendje klienti të paguajë, transmeton Telegrafi.

Ekspertët nga ‘WhatCar’ e kanë bërë një listë me makina, të cilave iu kanë dhënë nga pesë yje, për shkak të rehatisë dhe sigurisë që ofrojnë.

Veturat me shtatë ulëse të vlerësuara nga ekspertët me nga pesë yje foto 2

Ford Galaxy 2.0 TDCi 150 Zotec

Veturat me shtatë ulëse të vlerësuara nga ekspertët me nga pesë yje foto 3

Audi Q7 3.0 TDI Quattro SE 5dr Tip Auto

Veturat me shtatë ulëse të vlerësuara nga ekspertët me nga pesë yje foto 4

Land Rover Discovery Sport 2.0 TD4 180 SE Tech auto

Veturat me shtatë ulëse të vlerësuara nga ekspertët me nga pesë yje foto 5

VW Touran 1.6 TDI BLueMotion Tech SE 5dr

Veturat me shtatë ulëse të vlerësuara nga ekspertët me nga pesë yje foto 6

Volvo XC90 2.0 D5 Momentum 5dr AWD Geartronic.