Perime ne furre

Perime ne furre

Duhen
4 patate
4 kunguj
2 karrota
1 lule laker rreth 1 kg
250ml qumesh pana
100 ml qumesht
piper.

Ziejme te gjitha perimet ne uje te kriposur ,I kullojme I presim ne feta ose e kubike ,I shtrojme ne tave.Ne nje tas perziejme panen ,qumshtin dhe piperin e hedhim siper perimeve dhe e pjekim ne 200 gr rreth 20-25 min. Ju befte mire/kuzhina.al