Rtv Pendimi

Përdoreni këtë lëng për të pasur stomak të shëndetshëm

Fryrja dhe gazrat shpesh mund të shkaktojnë problem të madh. Ja si ta zgjidhni lehtë dhe pa shpenzuar para me ndihmën e vetëm një pijeje nga kuzhina juaj!

Fryrja dhe gazrat krijojnë dhembje në stomak dhe e bëjnë njeriun të mos ndihet këndshëm. Ja, pra, si ta zgjidhni këtë problem në mënyrë natyrore.

Zgjidhja gjendet në uthullën e mollës, e cila përmban dy përbërës kryesorë për tretje të shëndetshme dhe punë të zorrëve – pektinën dhe enzimat digjestive, transmeton Telegrafi.

Pektina është amidon i cili nxit punën e baktereve të mira në zorrë dhe ndihmon që ushqimi të zbërthehet gjatë tretjes.

Nëse stomaku ju është i fryrë dhe ka gazra, përzieni dy lugë uthull molle në një gotë të nxehtë dhe pini çdo ditë.

Ekspertët theksojnë që uthulla e mollës mund të zgjidhë problemin e fryrjes i cili shkaktohet me helmim nga ushqimi, mirëpo për çdo rast para konsumimit të këtij ilaçi natyror këshillohuni me mjekun.

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH