O All-llah i dashur

O All-llah i dashur
 
O Allah i dashur
shum po te lutem ty
te mos me largosh nga rruga e jote
e tme mashtroj shejtani i zi.
 
O Allah i dashur
te lutem me ndihmo
mos ta le namazin
e ty te hidheroj.
 
O Allah i dashur
te lutem me fal
per gabimet e mija
ndaj teje qe i kam ba.
 
Ti je i Meshirshem
dhe je shum Bujar
Ti je Mekatfales
andaj te lutem me fal.
 
 
Leonora nga Zvicrra