Mix makarona me salce ne mixer

Perberesit:
500 g makarona ne forma te ndryshme
10 pomodorini (domate te vogla)
150 g kackavall
1/2 speci jeshil
1 kuti tono
Majdanoz,kripe,piper e vaj ulliri.

Pergatitja:
Ne nje ene me uje hedhim kripe dhe e vendosim te ziej per te pergatitur makaronat te cilat i lem te ziejne aldente.Nderkohe marrim pomodorinit ,kackavallin,majdanozin,specin te gjitha i vendosim ne mixer.Pasi eshte krijuar nje mase homogjene e largojme nga mixeri dhe e bashkojme me ndihmen e nje luge me tonon,hedhim piper dhe nje luge vaj ulliri.Perberjen e servirim me makaronat dhe siper nese deshironi mund t’i hidhni nje luge vaj ulliri.Eshte shume e shijshme. Ju befte mire/kuzhina.al