Mish viçi me veze dhe arra

500gr mish vici
300gr arra te qeruara
5 kokra veze
Piper te zi
Vaj ulliri

Pregatitja
Presim mishin ne kubike te vegjel ,e skuqim,i hedhim uje sa te ziej mishi dhe e leme me pak leng. Rrahim vezet fort,i hedhim piperin e zi perzierjen e hedhim tek mishi,shtojm dhe arrat e grira ne copa te vogla.Veme tiganin me vaj te ncehet hedhim masen e pregatitur dhe e pjekim ne temperatur te ngadalt .mbasi eshte pjekur nga nje ane e kthejm nga ana tjeter

Ju befte mire /kuzhina.al