Mish pule me domate

Duhen
500gr mish pule
5 domate
100gr salce
2 qepe
erza ,piper ,dafine

Marim mishin e lajme dhe e skuqim mire.Me pas e heqim dhe te vaji mishit shtojm qepet e grira imet.I skuqim rreth 5 min .Me pas shtojm serisht mishin ,domatet e grira ,salcen ,erzat ,I shtojm 1 gote uje dhe e ziejme ne temp te ulet. E shoqerojme me oriz ose sic eshte..!!/kuzhina.al