Melci me domate

Perberesit :
1/2 kg melci vici,
3-4 domate te pjekura mire per ti grire,
2 qepe,
3-4 gjethe dafine,vaj,piper ose spec djeges,nje thelb hudher.

Qepet i ndajme ne dysh dhe i presim ne forme gjysem hene te holla.i kavardisim mire me vaj po jo ne zjarr te forte.Pastaj shtojme melcite e prera ne copa te vogla i kavardisim bashke me qepet sa ti iki ngjyra e kuqe,shtojme domatet e grira, uje, dafine dhe piper ose spec djeges.kur te jene zjere melcite hedhim hudhren ne fund e lejme akoma dhe 5 minuta dhe e heqim nga zjarri.Nuk duhet ta beni te lengshme shume.Ju befte mire/kuzhina.al