Makarona me tuna

Perberesit:

  • 200 gr makarona
  • 2 konzerva tune
  • 1 domate

Pergaditja:

Makaronat(pastat )zihen sipas udhezimit ne qeske dmth zihen ne uje te kripur 8-10 minuta dhe kullohen,pastaj shperlahen me uje te ftohet qe te mos ngjiten mes veti.Ne nje pjate qesim tunen dhe e shperbejme ne copa ate vogla dhe mbi te qesim domate te grira ne copeza te vogla. Pastaj krejt kete e sterpikim me vaj ulliri dhe pak krip./Kuzhina shqiptare/