Makarona me salcice dhe kerpurdha

300g makarona
300g kerpurdha
2-3 salcice
2 mocarela
Kripe
Beshamel

Nderkoh qe ziejm makaronat ne uje te nxehte te kripur, ne nje tigan shkuqim kerpurdhat, ne nje tigan tjeter salcicet. Kur te jene gati i perziejm me beshamel dhe makaronat,?8 vendosim ne tepsin e pjekjes, i vejme siper feta mocarele, i pjekim ne furre me 180 grade. Ju befte mire/kuzhina.al