Limoni dhe soda bikarbone, kombinim mrekullibërës

Besohet se ekziston një kombinim i mrekullueshëm i cili është rreth 10.000 herë më i fortë se kimioterapia.

Është kombinim i i limonit dhe sodës bikarbone ( sodës së bukës).

Ky kombinim ka veti anti kancerogjene që mund ka efekt në tumore dhe cistat e krijuara si dhe parandalimin e tyre, transmeton Klan Kosova.

Përfitimet e tjera të këtij kombinimi janë si më poshtë:

Efekte anti virusale

Efekte anti bakteriale

Ndihmon në tretje

Rrit imunitetin

Ofron shumë vitamina

Pastron mëlçinë

Ndihmon në largimin e parazitëve të zorrës

Me vetitë alkaline që ka rregullon nivelin pH të trupit

Është e dobishme në luftimin e ftohjeve, gripit dhe virusave të tjerë

Ndihmon zemrën dhe tensionin e lartë të gjakut

Rrit shkrirjen e yndyrnave dhe ndihmon për humbjen e peshës

Mund të përdoret për të pastruar dhëmbët dhe largimin e baktereve në gojë

Zvogëlon dhimbjen e dhëmbit

Ndihmon në largimin e puçrrave të fytyrës dhe akneve

Si ta përdorësh këtë recetë:

Merni një lugë çaji të sodës së bukë dhe dy lugë çaji të lengut të limonit.