Kulacka

3 filxhan caji me miell
1 filxhan caji me djath dhie te thermuar
200 gr kos
1 filxhan kafe me vaj ulliri
1 veze
1 luge kafe me sode
1 maje luge me kripe

Ne nje ene hedhim miellin, kripen, soden, kosin ,te verdhen e vezes i perziejme te gjitha bashk , shtojme dhe vajin e ullirit dhe djathin e thermuar i perziejme te gjitha sr bashku duke krijuar nje top madhe.Ngrohim paraprakisht furren me 200° . Marrim nje tave dhe vendosim nje leter kuzhine ,nga brumi qe pergatitem me pare bejme topa te vegjel dhe i vendosim ne tave. Pasi te kemi perfunduar brumin marim te bardhen e vezes dhe lyejme lart kulackat pastaj i pjekim. Ju befte mire/kuzhina,al