Kulaç

Perbersit:
1 kg miell
2 veze
sode
kripe
pak sheqer
vaj
kos

Pergatitja:
Marim miellin dhe e hedhin ne nje tas, i hedhim kripen dhe vajin, i hedhim soden dhe pak sheqer, shtojme vezet dhe kosin, e punojme per 15 minuta pastaj e veme ne tepsi dhe e shtypim me dore gjer sa te mari formen e tepsise. E veme ne furre ne 180 grade 1 ore 15 minuta/kuzhina.al