Krostata me nutela

300g miell,
2 veze,
125 g gjalpe,
100 g sheqer
400 g nutela,
lekuren e 1 limoni,
1 pako maja per embelsira,

Pasi ta keni zene brumin me te gjithe perbersit punojeni mire, nje pjese te brumit hiqeni menjane per ta vene ne fund siper recelit, kurse pjesen tjeter hapeni ne te gjithe tepsine pasi ti keni vene leter furre, pasi ta keni hapur brumin ne te gjithe tepsine edhe anesh hidhni nutelen dhe hapeni ne te gjithe hapsiren, pastaj merni pjesen tjeter te brumit dhe dekorojeni siper./kuzhina.al