Krostat me marmalate kajsie

Perberesit:
250 gr miell ,
100 gr sheqer ,
60 ml vaj ulliri ,
1 dardhe ,
1 veze ,
300 gr marmalat sipas deshires ,
lekur limoni ,
1/2 pluhur per embelsira (peciv, baking powder)
kanelle ,
bajame per zbukurim .

Pergatitja:
Bejme brumin per krostate dhe e leme te pushoje ne frigorifer te mbuluar me qeske per 30 mint, me pas brumin e hapin ne formen e tepsise, e vendosim ne tepsi, qerojme dardhen, e presim ne feta te holla dhe e vendosin siper brumit me pas hedhim recelin, e zbukurojm me bajame, e pjekim 180 grd per 20 mint. Ju befte mire/kuzhina,al