Krepa me mjalte dhe shege

Per brumin ju duhen:
2 gota qumesht.
1 gote uje.
pak kripe (majat e gishtave)
pak sheqer.
2 kokra veze.
200 gr mjell.

Mbushja :
Mjalte
Biskota
Sheqer pluher.
Shege.

Rahim pak vezet shtojme kripen, sheqerin, qumeshtin, ujin,,,,,, pak nga pak duke rahur shtojme dhe miellin.

Sapo brumi te jete gati ,nxehim tiganin lyejme me pak gjalpe ,hedhim nje filxhan kafeje brume.

Sapo te piqet ne njeren ane e kethejme ne anen tjeter, e keshtu me radhe deri sa te mbarohet brrumi.

Mbushja :
Ne cdo krepe thermojme biskota, hedhim shege, mjalte i mbledhim ne forrme rumbullake, i presim e nga siper e shoqerojme me sheqer pluher.
Ju befte mire/kuzhina.al