Koc n? tav? me qep? ,domate, patate…

600gr Koc
200gr domate t? vogla
50gr ullinj?
10gr kap?r
1 qep?
500gr patate
Vaj ulliri
Krip?/piper
Magdanoz

S? pari koci pastrohet dhe thahet me let?r kuzhine, pastaj prehet sikurse ne foto af?rsisht n? tri vende, e kriposim, piperosim , e lyejm? me vaj ulliri dhe ai mbushim barkun me qep? t? prera holl? dhe dy, tri domate t? prera.
Patatet prehen rath, rath, reth 2-3mm , poashtu edhe qep?n.
Marim tepsin, fundin e lyejm me vaj dhe e mbulojm sip?rfaqen me gjysm?n e patateve, pastaj I mbulojm? me qep? dhe p?rs?ri shtojm? patatet e mbetura. Sip?r e vendosim peshkun dhe I shtojm? t? gjitha domatet t? prera p?rgjys?m , kaprin dhe magdanozin. T? prerat e peshkut mbushen me domate te prera holl?. Tepsin e mbulojm? me folie alumini dhe pjeket ne 200°C p?r 30 min, pastaj ia largojm? folien dhe vazhdon pjekja edhe p?r 10min tjera. ju befte mir