Kerpudha Te shoqeruar ne gjoks Pule!

500 gr kerpudha
1 qepe
Vaj ulliri
Krip
Piper Te kuq e Te zi
Gjoks pule
Pak gjalp
1 luge kafe rozmarin
Lengun e 1 limoni

Ne nje ene me vaj ulliri hedhim qepen e prere ne copa Te medha Dhe kerpudhat e pastruara nga bishti.
I kaurdisim ne zjar Te ulet per 10 min me Pas hedhim krip Piper Te zi e Te kuq e i vendosim kapakun Duke i len Edhe per 10 min ne zjar Te ulet.
Gjoksin e pules e presim ne filet Te holle Dhe e Marinojm me krip Piper Te zi e rozmarin. E lem per 10 minuta Dhe e skuqim me pak gjalp.Ne kohen Qe mer ngjyre nga Te dyja anet i shtrydhim lengun e nje limoni e lem dhe 2-3 min dhe eshte gati.E shoqerojm me kerpudha Dhe me nje luge salc kosi Te pergatitur me hudhra,krip e vaj ulliri

Ju befte mire /kuzhina.al