Kërcëlluese, por shkrihen në gojë! Shkopthat me djathë gati për pak minuta! (Video)

Ju nevojiten:

– 100 g çips me shije qepe dhe ajke, të cilat do t’i thërrmoni,
– 2 lugë të vogla miell të zakonshëm,
– Një lugë të vogël spec të kuq të bluar,
– Një lugë të vogël kripë,
– Një lugë të vogël çaji chives,
– Dy vezë,
– Pak mozarellë apo djathë të ngjashëm.

Përgatitja:

Djathin më parë e rrotulloni në përzierjen e miellit, specit të kuq të bluar dhe çajit chives, pastaj në vezë dhe në fund në çips.

Qiteni në tigan ku keni qitur më parë vaj, prisni derisa të marrë ngjyrë ari dhe shkopthat janë gati!

Procedura duket kështu: