Kek me molle

Perberesit:
2 veze ,
200 gr miell ,
50 gr niseshte,
200 gr sheqer ,
80 gr vaj misri ,
150cml qumesht ,
4 molle ,
100 gr arra ,
lekura dhe lengun e 1 limoni ,
1 vanilje ,
1 pluhur per embelsira,
kanelle .

Pergatitja ,hedhim vezet ne nje ene te madhe i rrahim mire me sheqerin ,hedhim perberesit e tjer pervec mollve dhe arrave , i perzihejm mire , me pas qerojm dhe grij mollet ne feta i hedhim leng limoni ,me pas brumin per kek e hedhim ne tepsi te shtruar leter kuzhine, siper vendosim mollet ,hedhim arrat e shtypura ,pak kanelle dhe 1 dore sheqer ,e pjekim ne 180 grd per 45 mint