Kek me banane dhe arra

Kek me banane dhe arra
7 banane,
1 cup(filxhan caji) gjalp te shkrire,
2 luge caji me vanilje,
2 cups sheqer,
4 veze,
2 luge caji baking soda,
4 cups miell,
1 cup me arra te grira.

Pregatitja
Bananet i shtyp, i shton gjalpin e shkrire,vezet,vaniljen ,sheqerin,arrat,pastaj i shtojme miellin e perzier me pare me baking soda. Brumin e hedhim ne taven e lyer me gjalp dhe e pjekim ne temp 170 grade per 1 ore dhe 15 min /kuzhina/al