Huawei prezanton zyrtarisht Mate 8

Për përdoruesit e saj evropian, Huawei e ka prezantuar modelin e saj më të ri të telefonit – Mate 8, të cilin do ta shesë për një çmim prej €599 për variantin me 32GB dhe 3GB RAM.

Ndërsa, nëse ju nevojitet një model që ka më shumë memorie dhe RAM, atëherë duhet ta dini se Mate 8 ofrohet edhe në variantin me 4GB RAM dhe 64GB për €699.

Sa i përket ngjyrave, Huawei do ta ofrojë modelin e saj më të ri në versionin e kaftë mocha, të artë champagne, si dhe në ngjyrën e zezë dhe atë të argjendtë.

Mate 8 sjell edhe ekranin me 6 inç, në baterinë me 4000mAh si dhe procesorin e ri HiSilicon Kirin 950. (Telegrafi)