Feta Buke Me Veze

Nje recet shum e thjesht dhe e mire per shfrytzimin e bukes se mbetur! Besoj se shumica i kan provue!

Perberist per 2 persona:
-gjysem buke e ftoht
-5 veze
-krip
-vaj

Pregaditja:
Vezet i perzieni ne nje ene te madhe, u shtoni krip! Bukat i ndani ne feta dhe i fusni te vezet duke i ly/rrotullu ne te dy anet.
I skuqni ne vaj!
Te pershtatshme per ushqim mengjesi te shoqruara me djath,ullinj,domate etj!/gatuajdheshijo.com