Fergese me speca dhe palltixhana

Perberesit:
1-domate,
2-speca te kuq,
2-palltixhana,
1-qepe,
2-3 hudhra,
4-luge vaj ulliri,
200gr gjize ose djathe.

Pergatitja:
Skuqim qepet dhe hudhrat gjer sa te zbuten,me pas shtojme specat e prere ne rripa te hodhe dhe palltixhanat e qeruara nga lekura,i skuqim per disa min,me pas shtojme domaten e grire,i mbulojme me uje dhe i lejme te ziejne.Ne fund i hedhim nje tufe koper,nenexhik,piper,rigon i lejme menjan te ftohet pak dhe i shtojme gjizen ose djathin.Eshte shum e shijshme. Ju befte mire/kuzhina.al