Fenomeni i Tik Tokut: Falem pesë herë në ditë, i di vargjet e Kuranit

Fenomeni i Tik Tokut: Falem pesë herë në ditë, i di vargjet e Kuranit

Është bërë fenomen në rrjetin social TIK TOK.

Khaby Lame, 22-vjeçari i cili u shndërrua në një personazh shumë të dashur.

Ai njihet për publikimin e videove duke u tallur me përdoruesit e tjerë që bëjnë gjëra të parëndësishme në mënyrë të komplikuar, teksa ai i zgjidh ato në mënyra të thjeshta.

Italo-senegalezi ka mbi 149 milionë ndjekës në TIK TOK dhe mbi 79 milionë ndjekës në Instagram.

22-vjeçari ka folur për jetën e tij.

Khaby Lame në një intervistë për mediat italiane tregoi se është një mysliman i devotshëm duke u falur pesë herë në ditë.

Lame tha se po ashtu i di edhe vargjet e Kuranit.

“Jam një budalla që luan FIFA-n. Një entuziast anime që shikon filma vizatimorë për të mësuar anglisht. Një musliman që nuk pi dhe nuk pi duhan, i njeh vargjet e Kuranit (të mësuara në Senegal) dhe fal pesë herë në ditë” – tha Lame.