Ëmbëlsirë me gjalpë kikiriku dhe Çokollatë

Përbërësit
4 lugë gjelle gjalpë kikiriku
1 filxhan kafeje margarinë
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë thërrime buke
1 e gjysmë gotë çokollatë

Përgatitja
1 Në një tas të madh kombinoni gjalpin e kikirikut, margarinën, sheqerin pluhur dhe thërrimet e bukës. Përziejini mirë.
2 Hidheni përzierjen në një tavë dhe hapeni me një shpatull kuzhine.
3 Vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Hidhni mbi të çokollatën e shkrirë.
4 Vendosni 3 racione në një pjatë për servirje./Mesazhi/