Embelsire me banane dhe qokollade!

Nevoiten:
450 gram miell,1 pluhur bakin(pecive),200 gr sheqer,ni filgjan vaj,2 banane te shtupura,te bardhet e dy vezeve,ni filgjan sheqer pluhur,sheqer vanille,nje qokollade per zierje,disa dredheza per servim.

Pregaditja:

E leshon furren qe te jete e nxete,e lyn tepesin me vaj edhe e mbeshtjelle me miell ne menyre qe mos te ngjitet masa,preferohet tepsi e ngushte edhe e gjate,se pari e perzin miellin me bakin edhe sheqer vanille,me nje ene tjeter perzije sheqerin me vaj,shtoje bananet e shtypura,te bardhet e vese edhe pak qumesht ,perzij me mikser edhe gradualisht shtoje miellin,kur te duket qe eshte perziere mire e derdhe gjysen e brumit ne tepsi,gjysma tjeter e perzin me qokollade edhe e derdhe siper brumit te pare e shtine e pjeke,pasi te jete pjekur leje qe te pushon pak ne menyre qe te nzirret lehte nga tepsia,merre edhe perzije sheqerin pluhur me pak uje deri sa te formohet nje mase e bardhe edhe me qet mas edhe ashtu qiti siper si me u mundu me zbukuru ne menyre te lire ,mund te servohet me dredheza ose te pihet me kafe ose qaj! jubaft mir