Embelsire me arra dhe kakao

Ne mikser rrahim 3 veze me 2 filxha sheqer, me pas shtojme lekuren e nje limoni,1 filxhan arra,1 filxhan leng portokalli,1 filxhan vaj dhe 3 filxh miell qe kemi shtuar brenda dhe 2 luge pluhur pjekes ( ose e thene ndryshe baking powder apo pecive) i punojme per pak akoma me pas e hedhim ne forme te lyer me yndyre e te sperkatur me pak miell,por dy luge i heqim menjane dhe i berziejme me 2 luge kakao dhe ja hedhim nga lart. E pjekim ne 170 gr per 30-35 min Ju befte mire

kuzhina.al