Embëlsira për mëngjes

6 Fetea bukë tosti,
dy mollë mesatare të kuqe,
1 lugë kafeje me kanellë
1 lugë sheqer
margarinë
sheqer pluhur dhe pak kanellë pluhur për spërkatjen.

Marrim fetat e tostit, i lyejmë me pak margarinë. Nese duam mesin mund ta presim me një formë si në foto, ose mund t’i lini siç janë, ne fetë katrore. Mbas lyerjes me margarinë, pastrojmë mollet dhe i grijmë me rende, perzjejmë mollet me sheqerin dhe kanellën dhe mbushim fetat nga brenda. Pjekim tostet me tostirën deri sa te skuqet buka, i nxjerim dhe spërkatim nga siper me sheqer pluhur dhe kanelle./kuzhina.al