Dyner pule ne kushte shtepie

Përbërësit

6-7 fileto pule

gjysme gote te çajit vaj vegjetal

kripë dhe piper i zi

2 luge te gjelles jogurt

biber i kuq

1 luge te gjelles salcëİ përizejmë të gjithë përbërësit në nje ënë dhe në këtë enë i vendosim filet e pulës.

I lyejmë ato mirë nga ky sos dhe I vendosim në folje strench, pastaj i vëmë në frigorifer për ftohje.

Pasi ta marrim nga frigorifer e premë në copa të holla dhe i fërgojmë në tigan me pak vaj.

Pulën e pjekur mund ta shërbeni me bukë ose petë. Ju bëftë mirë!