Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për hollim dhe dobitë tjera….

Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për hollim arrin efektin e tij duke shkridh dhjamrat dhe humbur yndyrën brenda një muaji!

Dhe kjo arrihet aq e thjeshtë sa që vetëm duke konsumuar Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për dy herë në ditë nga një filxhan çaj!
Karakteristikat e Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për hollim:

Është 100% çaj pastër natyrorë dhe bimor i cili ka një formul të veçantë bimore

Ka përziere unike nga bimet cilësisë më të lartë, vlerat e të cilave janë krijuar dhe testuar në Orientin për shekuj të tërë.
Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për hollim është një çaj shumë i njohur bimor për të humbur peshë dhe uljen e yndyrës në gjak.

Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për hollim është një zgjidhje e mirë natyrore për të humbur peshë pa dietë.

Dobit e xhenxhifil që janë brenda Çaj i gjelbërt:
01.Kuron dhe shëron sëmundjet e Kancerit në vezore
02.Parandalon dhe kuron të gjitha sëmundjet e zorrës së tradh, në vecanti kancerin në zorrën e trash.
03.Shërben si Ilac popullor dhe qetësus i rëndësishëm
04.Mund të përdoren si maskë për fytyrën
05. Redukton dhimbjet në tër organizmin
06. Redukton dhe parandalon-largon Grpin
07. Shëron të gjitha sëmundjet e Zemres
08. Parandalon sulmin ne zemer – Infraktin
09. Ndihmon dhe parandalon sëmundjen e Diabetit
10. Është shumë i dobishëm për Migrenen, qetson dhe kuron atë
11.Redukton, rregullon dhe qetson problemet me Mesntruacione
12. Shërues i dhembjeve dhe problemeve me Stomak
13. Forocon Sistemin imunitar
14. Hollon gjakun
15. Largon dhjamrat e tepërta dhe shkrin ato
16. Rrit potencen duke shtuar dëshiren për mardhënjet seksuale
17. Rrit spermatozoidet te të dy gjinit.

Udhëzimet për përdorim:
E mbush 1 lug kafeje çaj xhenseng dhe e hudh në 150ml ujë për të u zier 5 deri 10minuta, më pas kullohet dhe pihet 1 gotë 30minuta para mëngjesit dhe një gotë 30minuta pas darke.

Për efikasitet më i madh mund të hidhen edhe dy lugë kafeje në 150ml ujë dhe mund të pihet 3 herë në ditë (Mëngjes, Drek dhe Darkë, nëse niveli juaj i yndyrave është i madh / Pesha është shumë e lartë.

Me Çaj i gjelbërt me xhenxhifil për hollim ju mund të përfitoni mjë zgjidhje përfundimtare për mbipeshën tuaj.

Ana-efektive: Nuk ka asnjë efekt anësor.
E SHTUAR:

Çaji i gjelbërt me xhenxhifil dobit e tij për lëkur

Çaji i gjelbërt me xhenxhifil është përplotë anti-oxidants dhe nëse jeni të interesuar për një lëkurë të bukur, ju thjesht nuk mund të injorojni përfitimet e Çaji i gjelbërt me xhenxhifil .

Hulumtuesit në dekadën e fundit, zbuluan shumë përfitime të Çaji i gjelbërt me xhenxhifil për lëkurë. Çaji i xhelbërt me xhenxhifil përmban më shumë se 200 komponime bioactive për shëndetin tuaj

Çaji i gjelbërt me xhenxhifil gjithashtu përmban Vitamina B dhe vitaminë C. Një sasi të mjaftueshme të vitaminës B, sidomos B12 është çelësi për rigjenerimin e lëkurës. Vitamina C është thelbësore në prodhimin e kolagjenit, një proteine që rrit qëndrueshmëri të lëkurës dhe ndihmon lëkurën tuaj të riparojë veten.

PËRFITIMET:
1. ANTI-PLAJKE :

Përfitimet çajit për lëkurën kanë qenë prej kohësh çmuar si një sekret anti-plakje në Azi, ku njerëzit më të vjetër të duken më të rinj se ata në fakt janë.

Çaji i gjelbërt me xhenxhifil është një mjet anti-plakje që ju ndihmon për të shmangur rrudhat duke luftuar radikalet e lira. Radikalet e lira janë molekula që janë të formuara nga ekspozimi ndaj rrezatimit UV nga rrezet e diellit etj. Këto radikalet e lira janë të rrezikshme, sepse ato dëmtojnë qelizat tuaja të shëndetshme duke vjedhur elektronet prej tyre. Anti-oxidants në çaj gjithashtu është kurues i qelizave të dëmtuara që mund të çojnë në rregullimin e rrudhave.

2. LUFTON KANCERIN E LËKURËS:
Pirja e të paktën dy gota të çajit të gjelbër çdo ditë mund të ndihmojë të I shmangëni kancerin e lëkurës në afat të gjatë. Një studim ka gjetur se Çaji i gjelbërt me xhenxhifil , përmban pronat pasuruara që janë anti-inflamatore dhe anti-oxidante që mund të ndihmojën në shërimin e keratosis para-kanceroze me luspa. Luspa keratosis është një sëmundje e lëkurës që njerëzit të cilët janë të prekur nga ekspozimi i panevojshëm në diell mku ajo mund të zhvillohet në mënyr të pa kontrolluar.

3. LUFTON TUMORIN E LËKURËS:
Çaji i gjelbërt me xhenxhifil gjithashtu ndihmon në trajtimin e lëkurës, duke e mbajtur atë të imunizuar ndaj dëmtimeve të rënda si tumoret e lëkurës. Një studim i kryer në Britani të Madhe në vitin 2007 ka zbuluar se duke shtuar lëng limoni në Çaji i gjelbërt me xhenxhifil rrit vetitë anti-tumor .

4. Puçrrat dhe shenjat në fytyrë:
Një nga përfitimet kryesore Çaji i gjelbërt me xhenxhifil për lëkurën është në pastrimin dhe largimin e puçrra përkatësisht shenjave në fytyrë. Shumë njerëz kanë pasur sukses në shërimin e puçrra në fytyren e tyre me këtë lloj çaji. Çaji i gjelbërt me xhenxhifil përmban catechins, të cilat janë natyrore anti-bakterial agjentë që shtypin puçrra e fytyres duke i shkaktuar bakteret që sulmojn lëkuren e fytyrës.

Po ashtu është anti-inflamator i cili ndihmon në uljen ënjtje të cilat shkaktohen nga ndonjë puçërr në fytyrë. Çaji i gjelbërt ndihmon lëkurën tuaj që të ketë shkëlqim ndriçues, i cili do të nxit nga të gjithë miqtë tuaj zili.

5.Maskë fytyre:
Çaji i gjelbërt me xhenxhifil mund të bëni një maskë për fytyrën shumë thjeshtë e cila mund të përfitohet nga përzierja organike me çaj e gjelbërt me mjaltë apo qumësht dhe duke aplikuar atë për fytyrën tuaj.

Pasi të aplikohet të mbahet për 20 minuta dhe pas 20minuta të shpëlahet tërësisht. Kjo do të bëj pastrimin e toksinave të gjetura thellë në lëkurën tuaj duke lënë atë të butë si kurrë më parë.

6. Mbrojtja nga rrezet e diellit:
Çaji i gjelbërt me xhenxhifil është një sunscreen natyrore që ju mund të përdorni pa pasur nevojë të shqetësuar në lidhje me përbërësit artificiale që mund të jenë në sunscreens të prodhuara në produktet të tjera. Shumica prej nesh u ekspozohen rrezeve të diellit gjatë ditës. Këto rreze nga dielli lirojn oksidim në lëkurë duke shkaktuar dëmtime dhe shkatruar elektronet e lira nga qelizat e lëkurës tuaj të shëndetshme.Radikalët sulmojn qelizat e lëkurës dhe me kohë dobësot sistemi i shëndoshë mbrojtëse në lëkurën tuaj, e cila do të shkaktojë rrudha nga dielli. Kjo është arsyeja pse një nga përfitimet kryesore Çaji i gjelbërt me xhenxhifil për lëkurën është mburojë e saj natyrale që mbron lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme të diellit të cilat në terminologjin mjeksore quhen UV.

7. Çrregullime të lëkurës:
Ekstrakt Çaji i gjelbërt me xhenxhifil munden në mënyr natyrale të i trajtojn lythat, pezmatimin e lëkurës. Ajo ushqen lëkurën e prekur dhe e shëronë atë nga brenda. Ju mund të aplikoni Çaji i gjelbërt me xhenxhifil në pjesët e prekura për lehtësim gradual. Pirja e Çaji i gjelbërt me xhenxhifil gjatë një periudhe të gjatë kohore natyrisht se do të i shëroj dëmet e rënda djegien etj…

Porosit në +386 49 283 048 + VIBER

Dyqani Islam “Rijadi” Prizren

Adresa:

Lagja Terzi Mahalla,rruga Ismet Jashari Kumanova afer Medreses Aluddin Prizren