Byrek me kos

Perberesit:
1 pako peta te gatshme
3 kokrra veze
1 gote ( uji ) me vaj luledielli
Krip sipas deshires
3 gota ( uji ) me kos

Pergatitja:
Rrahim mire vezet, shtojm vajin I perziejm mire
Hedhim nje maje luge me kripe dhe kosin
I perziejm te gjitha sebashku
Hedhim petat duke i coptuar me dore dhe perzier avash avash deri sa te mbarojn te gjitha. I perziejm mire dhe i hedhim ne forme ose tepsi. E pjekim deri sa te marre mgjyren e skuqjes. Ju befte mire