Biskota ne forma lule

Perbersit:
500 grb  mjell i zakonshem.
250 gr margarine .
1 filxhan caji sheqer (reth 150 gr sheqer).
1 luge te vogel liker.
1 koker veze.
1 luge te vogel baking powder ,(peciv, levito).
2 bustina vanilje.
Kakao per njerin brrume.
‘leng luleshtreydhe per pjesen e dyte te brrumit.
Dhe njeren pjese te brrumit e leme te bardhe sic eshte.

Pergatitja:
Rahim margarinen me sheqerin deri sa te tretet sheqeri .
Shtojme vezen, likerin,vaniljet,beking pawder,dhe se fundmi mjellin .
E punojme mire e mire , me pas ndajme brrumin ne tre pjese , nje brume e bejme me kako ,nje me leng luleshtrydhe (ose cdo lloh shurupi te embel qe ka ngjyre te theksuar) me se fundi njerin brrume e leme te bardhe .

Shtrojme ne tepsi leter furre , marim nga llojet e brrumit ,dhe bejme lule margarita … Topthat nuk duhen bere me te medha se nje koker bajame .

Pjekim ne 170 gr celcius, per 17 minuta.

Ju befte mire /kuzhina.al