89 vjeçarja – Kirurgja më e vjetër në botë

Nëse keni menduar se në kirurgji nuk ka shumë befasi dhe kuriozitete, atëherë gaboheni.

Kirurgja më e vjetër në botë vazhdon të jetojë dhe ka 89 vjet teska gjendet në Moskë, shkruan Daily Mail, përcjellë Klan Kosova.

Alla Ilyinichna Levushkina është kirurgja e cila punon në spitalin e qytetit Ryazan e sigurisht që për të pasur pamje sa më të qartë të pacientëve të saj, ajo gjithnjë ulet në një stol të vacant ndonëse është 150 cm e gjatë.

Kur u pyet nëse Levushkina do të heq dorë një ditë nga profesioni i saj, ajo dha një përgjigjie të papritur duke thënë  ‘’Pse duhet të jetojë një kirurg, nëse nuk e bën punën e tij?’’.

89 vjeçarja e cila është kirurgja më e vjetër në botë, nuk ka shijuar ndonjëherë martesën dhe as nuk ka përjetuar ndjenjën e të qenit nënë. Alla e cila nuk u martua kurrë, bën jetën e saj në një apartament me tetë macet e saj, përcjellë Klan Kosova.

nintchdbpict000298527221

nintchdbpict000298541916-1

nintchdbpict000298539201