RTV Pendimi
Flyer Fahrschule struga
Akademi Kuranit
Goodlife
Auto Lider
Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari
Shkenca dhe teknologjia

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Muslim Shop

Prej se është lansuar News Feed, ka pasur pretendime se aty shfaqen postime nga një numër i ngushtë i llogarive me të cilat jeni lidhur.

Madje, në një shkrim të paautorizuar që ka qarkulluar së fundmi, thuhej se ky opsion i Facebook, shfaqë postimet e vetëm 26 llogarive, transmeton Telegrafi.

Rrjeti social Facebook, ka hedhur poshtë këto pretendime, duke bërë të ditur edhe arsyen, pse më së shpeshti shohim postimet, e një rrethi të ngushtë.

“Nuk ka ndonjë limit të grupeve, apo njerëzve, postimet e të cilëve shfaqen në News Feed” ka thënë Ramya Sethuraman, menaxher i prodhimeve në Facebook.

Sipas tij, në atë opsion shfaqen postimet, prej llogarive që i frekuentoni më shpesh dhe një algoritëm iu i sjellë te ju, ngaqë konsideron se jeni të interesuar për to. Për këtë arsye edhe duket se “janë postimet nga 26 llogari” që ju i shihni vazhdimisht.

“Sa më shumë që rrëshqisni nëpër llogari të huaja dhe kontaktoni me ta, do të shihni më shumë postime prej tyre në News Feed. Pa limit, vetëm të keni më shumë aktivitet” ka përfunduar Sethuraman. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Kushtrim Guraj

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Armend Emurllahu

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android

Armend Emurllahu

Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e emetimeve të naftës

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: