Rtv Pendimi

Sallatë me portokall

Përbërësit:

Portokaj 4 – 5 kokrra mesatare

Vaj 2 – 3 lugë gjelle

Sheqer 1 – 2 lugë gjelle

Përgatitja

Portokajtë qërohen nga lëkura, priten në feta, vendosen bukur në pjatë dhe u hidhet pak sheqer dhe vaj ulliri. Kjo sallatë mund të shërbehet edhe e përzierë edhe me ullinj./mesazhi

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH