Role kungulli

1 kungull
2 thelpi hudher
4 luge gjelle gjize
vaj ulliri
piper i zi
majdanoz
2 luge gjelle galete
1 luge gjelle uthull balsamike

Ne nje ene hedhim gjizen hudhren e prere holle ,vaj ulliri,piper i zi ,majdanozin,i perziejme te gjitha bashke.Me qeruesen e patateve presim per se gjati kungullin.Marim secilen nga fetat e kungullit i kriposim dhe i lyejme gjithe siperfaqen e fetes me masen e gjizes e mbedhim role dhe e fiksojme me nje stikadente.I fusim ne furre i pjekim 10-min e fundit pergatisim ne nje pjate galeten,piperin,,majdanosin dhe ja hedhim siper seciles role.Pasi jane bere pjotesisht i vendosim ne nje pjate dhe i hedhim uthull balsamike.
Ju befte mire

/kuzhina/al