Pastice me lulelaker,pana dhe djathe

Perberesit:
400 gr makarona ,
1 ltr qumesht ,
4 veze ,
200 ml pana ,
1 luge miell ,
100 gr djath te bardhe ,
100 gr djath kackavall ,
50 gr gjalp ,
1 lulelaker te vogel ,
kripe ,

Pergatitja:
Veme te ziejne makaronat me lulelakren ne uje te nxehur me krip dhe pak vaj, me pas rrahim vezet me miellin hedhim panen, djathin e bardhe ,dhe gjysmen e djathit kackavall ,i perziejme dhe me pas hedhim qumeshtin dhe kripe. Kur te kene ziere makaronat me lulelakren i kullojme dhe i hedhim ne enen me qumeshtin, i hedhim ne tepsi ku kemi shkrire gjalpin, siper i hedhim djathin kackavall, i fusim ne furre per 40 mint 220 ° . Ju befte mire