Rtv Pendimi

Një shtetase gjermane konvertohet në islam në Prizren

Një shtetase gjermane konvertohet në islam në Prizren

Një shtetase gjermane është konvertuar në islam në një xhami në Prizren.

Lajmin e ka dhënë në rrjetet sociale një imam nga ky qytet duke thënë se sot “me 07.08.2022 në xhaminë tonë Ebu Bekri r.a. – Prizren, ndodhi një gëzim i madh, ku një shtetase gjermane është udhëzuar në Islam”.

Ai ka shkruar se çiftit të ri i uron bashkëjetesë të lumtur në rrugën e Allahut.

Emri i shtetases gjermane nuk është bërë i ditur teksa duket në foto e shoqëruar nga imami dhe bashkëshorti i saj shqiptar./TV Malisheva

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH