Niseni ditën me kafe, ja efekti i saj në mëngjese

Niseni ditën me kafe, ja efekti i saj në mëngjese

Nëse deri tani nuk keni konsumuar kafenë në mëngjese, praktikojeni që nga sot!

Kjo pasi një filxhan kafe në mëngjes është e shëndetshme për zemrën tuaj pasi e ndihmon funksionin e duhur të saj, transmeton Klan Kosova.

Sipas studiuesve po ashtu rekomandohet se tre filxhanë kafe në ditë, ndihmon të jetojnë më gjatë njerëzit me sëmundje kronike të veshkave.

Një studim që pasoi më shumë se 2300 pacientë për 12 vjet, gjeti se ata që pinin shumë kafe ulën rrezikun e tyre për vdekje me një të katërtën.

Pra, për shëndet të mirë dhe jetë të gjatë, filloni ditën tuaj me kafe dhe mbarojeni atë duke pirë kafe!