maxresdefault

Kuleq djathi me çaj

1 ve
1 gotë uji kos
1/2 gotë uji vaj
1 pecivë
krip
Të gjitha këto i perzien së bashku dhe i hedh miell deri sa të trashet brumi që mund të besh toptha jo shumë i trash.
I rendit në tepsi të lyer me yndyrë, i lyen sipër me të bardhë të vezës dhe në mes ju vë djath, sipas dëshirës mund ti hedhni susam apo fara të zeza, i pjek për 20 min në temperaturë mesatare.
Ju befshin mire!