auto_qaji-i-gjelber-1024x6831686736010

Konsumimi i çajrave ndikon pozitivisht edhe në shëndet

Konsumimi i çajrave bimorë përveç se janë një pauzë relaksi, ndikojnë pozitivisht edhe në shëndetin dhe bukurinë tonë.

1. Çaji i boronicës, ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe lufton celulitin.

Ky çaj bimor lejon të rivendosë qarkullimin e saktë periferik dhe, për këtë arsye, kundërvepron në mënyrë efektive celulitin. Për të marrë rezultate të kënaqshme, ne rekomandojmë të paktën tre gota çaji në ditë.

2. Çaji me xhinxher, pastron dhe djeg kaloritë.

Kjo rrënjë me një shije shumë të veçantë dhe e ngjashme me limonin, është një përqendrim i shëndetit në 360 °. Pirja rregullisht i këtij çaji mund t’ju ndihmojë të humbni peshë dhe të pastrojë trupin tuaj nga toksinat, shkruan ‘GN’.

3. Çaji me kanellë për të shuar urinë dhe për të luftuar mikrobin candida.

Vetitë antiseptike të këtij çaji ka një efekt shërues dhe të dobishëm në sëmundje të tilla si candida albicans dhe në bakterin e Escherichia Coli. Ai gjithashtu mund të zvogëlojë sulmet e papritura dhe nervoze të urisë.

4. Çaji me manaferrat e dëllinjës, pastrues dhe anti-celulit.

Ky çaj është një kurë e jashtëzakonshme për celulitin, reduktimin e likuideve të trupit dhe cistitin.