Përbërësit:

– 200 g mozzarela;
– 100 g gouda;
– 60 g miell bajameje;
– 1 vezë;
– 100 g djathë krem;
– 120 g proshutë;
– fara liri, qimnon ose susam.

Përgatitja:

Grini djathërat dhe shkrini në avull. Shtoni miell bajameje dhe gatuani brumin.

Përhapni brumin, lyejeni me djathë krem dhe shtoni mbi proshutë.

Pritini në trekëndësha të vegjël dhe mbështillni kiflet.

Qitni sipër susam, fara liri ose qimnon, dhe piqni në 220 gradë Celsius 12 deri në 15 minuta.

Janë të mira për ata që nuk hanë gluten, të cilët janë në dietë keto ose hanë ushqim me pak kalori.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.