C3E45583-4678-4A8F-A744-9E8924BFADA5

Ndërron jetë ilahisti i njohur shqiptar – Ylber Aliu

Ndërron jetë ilahisti i njohur shqiptar – Ylber Aliu

Lajmin e kanë konfirmuar familja dhe kolegët e tij nëpër mjetë postimeve në facebook.

Postimi i Adem Ramadanit:

Të Allahut jemi dhe tek Ai të gjithë do të kthehemi ‼️😢😢😢

Si fëmi shumë jemi dashtë.

E sa herë kemi qenë bashkë, në shumë simpoziume, koncerte, emisione dhe pothuajse shumë të rralla janë projektet e mia ku ti nuk ke marr pjesë. Ti ke qenë një talent i rrallë, artist i madh dhe besimtar i vërtetë. E duke qajt dert për sëmundjen tënde e kujtoj fjalën ku shpesh ma thoje – “ Allahu më ka dhënë shumë sabër “ – Do t’më mungosh shumë Ylber😢😢😢❤️❤️❤️– Lus Allahun e Madh që bashkë të jemi në Xhenetet e Tij të larta, atje ku më nuk ka sëmundje, nuk ka lot, as dhimbje e as vdekje. Ngushllimet më të përzemërta Familjes Aliu, ngushllime gjithë shqiptarëve.

Ylber Aliu, në vitin 2018 është operuar në Turqi për transplatimin e veshkës, të cilën ja dhuroi nëna e tij.

Stafi i Rtv Pendimit shpreh ngushllime për familjën Aliu, të ndjerit Allahu i falt Xhenetin. /Rtv Pendimi/