Rtv Pendimi

HTC One M9 me 64GB prej javës së ardhshme në treg

HTC ka njoftuar se telefoni i saj më i ri HTC One M9 do të debutojë në Tajvan javën e ardhshme, përkatësisht më 16 mars.

Kompania ka thënë se do të jenë dy versione të telefonit – njëri me 32GB memorie të brendshme dhe tjetri me 64GB, ndërsa versioni ndërkombëtar i pajisjes vjen vetëm me 32GB.

Karakteristikat e tjera të HTC One M9 do të mbeten të njëjta dhe përfshijnë Android 5,0 Lollipop dhe ekranin me 5 inç në Full HD me rezolucionin prej 1920 x 1080 pikselëve.

Në shtetin e origjinës Tajvan, telefoni i mençur One M9 me 32GB hapësirë do të kushtojë rreth 693 dollarë, ndërsa modeli me 64GB hapësirë do të shitet për 756 dollarë. (Telegrafi)

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH