Ëmbëlsirë e lehtë

– 1 Hopla krem
– Keksa
– Kafe
– Sheqer
– 1 çokollate per shkrirje
– Arra te bluara

Pergatitja:

Tundeni nje kuti Hopla me mixer deri sa te merr formen e trashe.
Mund t’i shtoni sheqer, po jo shume, sepse kremi e ka yndyren e vet e mund te behet shume e rende.

Peta eshtë keksa “Petit Beurre” apo ndonje lloj tjeter qe preferoni ju.
Pergatisni 2 filxhana te medhenj me kafe dhe vendosni ne nje pjate. Keksat i ngjyeni aty edhe i rendisni ne tepsi.

Kremin (hopla) tashme te trashe e shtrini gjysmen mbi keksa, pastaj perseri keksat me kafe mbi dhe gjysmen tjeter te kremit.
Mbi te shtrini çokollaten e shkrire te vaket dhe arrat mbi te./Mesazhi/