Embelsira me Nukrema

Per brumin:

1 gote qumesht qe e ngrohim pak ne te shkrijme 1 luge maja ,
1 luge sheqer dhe 1 luge gjalp.

E hedhim ne tas dhe shtojme mielle duke punuar brumin sa te mari gjer sa te behet mase e bute si byreku.E mbulojme dhe e lejme per 1 ore.Me pas e marim e hapim si ne foto e presim me ndimen e nje gote ,gjysmave I vendosim nga nje luge nukrema dhe nga lart I vejme nje pete tjeter e mbyllim me ndimen e nje piruni ,I lyejme me qumesht e lejme 30 min akoma dhe I pjekim ne 190 gr per 12 me 20 min.I servirim me sheqer pluhur dhe kanele. Ju befte mire/kuzhina.al