55AB8172-80F8-4F0A-AC48-56AFBD1D72F5

Hoxhë Dr. Shefqet Krasniqi infektohet me coronavirus, shtrihet në Klinikën Infektive

Imami Shefqet Krasniqi është infektuar me coronavirus, ndërsa është shtruar në Klinikën Infektive dhe gjendja e tij shëndetësore është stabile. 

Këtë e konfirmuan për Telegrafin nga Zyra për medie e QKUK-së.

“Zyra për medie e QKUK ju konfirmon se është i shtrirë ne Klinikën Infektive. Gjendja shëndetësore është stabile”, thuhet në përgjigje.

Se imami Krasniqi ka probleme shëndetësore është konfirmuar nga faqja e tij zyrtare në Facebook.

“Këtë javë nuk do të mbahet ligjërata e përjavshme e tefsirit për arsye shëndetësore të hoxhës Shefqet Krasniqi, me lejen e Allahut do të vazhdojmë nga java e ardhshme”, thuhet në njoftim. /Telegrafi.