Dieta nga shalqiri

Një dietë si kjo ju lejon të konsumoni mish pa dhjamë, produkte qumështi me 0% yndyrë, perime dhe drithëra.

Por kjo nuk duhet të zgjasë më shumë se pesë ditë, e gjatë kësaj periudhe ju duhet të konsumoni 5 vakte dhe të pini shumë ujë dhe të hani shalqi në secilin vakt.

Ky frut është i përbërë nga mbi 90% ujë dhe përmban pak kalori.

Ju duhet në:

Mëngjes: lëng shalqiri, kafe ose çaj me qumësht

Para dreka: dy feta shalqi

Dreka: lëng shalqiri para drake, pure kungulli ose kungull i njomë me djath dhe lepur i pjekur në skarë me zarzavate.

Pas dreka: lëng shalqiri

Darka: supë me zarzavate, mish pule i pjekur./zeri