Kek me portokalle

Kek me portokalle

Perberesit:
3 gota uji me miell ,
1 gote e gjysem sheqer ,
3 veze ,
1 gote kos ,
1 gote vaj ,
1 portokalle ,
1 pako pluhur fryres ,
pak kripe ,

Pergatitja:
Hedhim ne tas miellin pluhurin fryres pak krip, i perziejme. Me pas hedhim vezet, vajin, kosin, lekuren e grire te portokallit, dhe lengun, i perziejme te gjitha bashke, me pas e hedhim brumin ne tepsi te shtruar leter kuzhine e pjekim per 50 mint ne 170 gd. E leme te ftohet eshte gati per servirje. Ju befte mire.kuzhina.al